O mnie

Manor of Elegance to polska marka odzieży damskiej, którą stworzyłam w 2013 roku ponieważ było mi coraz trudniej kupić ubrania o ulubionych przeze mnie klasycznych fasonach i co ważne, szyte z bardzo dobrych gatunkowo materiałów.

Jest moim sprzeciwem wobec coraz bardziej masowego zjawiska fast fashion - masowego promowania modnych trendów, głównie służącej szybkiej sprzedaży bardzo tanich ubrańw dużych sieciówkach. W efekcie - przyzwyczajania ludzi do kupowania „modnych” ubrań po jak najniższych cenach, bez zachowania żadnych zasad etycznych! Począwszy od tego, że ubrania w tak niskich cenach są szyte z materiałów o beznadziejnej jakości i w większości sztucznych. W związku z tym są po prostu nietrwałe i często po jednym sezonie, i kilku praniach, nadają się tylko do kosza. I o to chodzi - mamy w szafie miejsce na nowe, „modne”, cenowo atrakcyjne ciuchy. Tylko czy to naprawdę w dłuższym okresie jest tanie ubieranie się? Każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie. Tak samo, jak powinien pamiętać, że drugim istotnym składnikiem niskiej ceny jest tania siła robocza. To kobiety i dzieci zatrudnione w wielkich fabrykach w Chinach, w Pakistanie…. często szyjące po 12 godzin dziennie w trudnych warunkach za grosze. I nikt nie zapłaci im za tą pracę więcej, bo my w naszym kraju chcemy kupić nasze ubranie jak najtaniej. Dlatego warto sprawdzać metki - z czego i kto uszyłnasze ubranie. Również czytajcie metki ubrańszytych przez marki drogie - pod kątem użytego materiału. Ja ze zdziwieniem odkryłam, że znakomita większość markowych ubrań to też sztuczne, a tym samym raczej tanie tkaniny. Wysoka cena ubrania jest dla mnie nieadekwatna do niskiej ceny użytego materiału.

Każdy ma wybór i może decydować za co i ile zapłaci, ja postawiłam na ubrania, których cena jest naprawdę uzasadniona ich wysoką jakością. A ponieważ trudno mi było takie znaleźć na rynku postanowiłam je sama projektować i szyć. Projektowanie - chociaż nie mam w tym kierunku specjalistycznego wykształcenia - jest dla mnie źródłem wielu radości i ogromnej satysfakcji z tworzenia rzeczy ładnych. Od przedszkola uwielbiałam wszelkie „sztuki plastyczne” i zawsze byłam w tym naturalnie dobra, a teraz współpracując z Basią Reinhold, fantastyczną projektantką z Łodzi i cudowną kobietą, uczę się od niej wszystkich tajników projektowania i sztuki krawiectwa.

Pierwsza kolekcja Manor of Elegance wiosna - lato 2014 była inspirowana absolutną klasą ikon ponadczasowej elegancji: Audrey Hepburn, Coco Chanel i Księżnej Diany Spencer. Klasą, którą wyrażały dbałością o zawsze nienaganny dobór garderoby i przede wszystkim w swoich szlachetnych wartościach, determinacji i odważnych działaniach, dzięki którym pamiętamy te wspaniałe kobiety. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym jak myślały i czego dokonały - koniecznie zajrzyjcie na mojego bloga!

Kolekcje Manor of Elegance projektuję z myślą o kobietach nowoczesnych i wymagających, które nade wszystko cenią piękno klasycznych fasonów w połączeniu z najwyższą jakością materiałów. Dzięki temu umiejętnie kreują swój niepowtarzalny styl w pełni odzwierciedlający ich wyjątkowe osobowości oraz przekonania, którymi kierują się w życiu. Jednocześnie w poszanowaniu piękna każdego kobiecego ciała tworzę fasony ubrań dla różnych typów sylwetek i doradzam w ich właściwym doborze. Każda kolekcja jest również konsekwentnie spójna, co pozwala na tworzenie w jej obrębie wielu pasujących do siebie stylizacji, umożliwia zatem rozważne planowanie i budowanie garderoby - od skompletowania jej niezawodnej bazy do uzupełnienia wyjątkowymi “perełkami”. Dzięki temu kobieta ma pewność, że zawsze będzie dobrze ubrana: zarówno na wyjątkową okazję, jak i ubierając sięna co dzień- niezależnie od tego, co wyjmie ze swojej szafy.

Najwyższą jakość, której hołduje marka, wyrażam także w doskonałej jakości używanych tkanin. W większości wyszukuję tkaniny naturalne i sprowadzam je od renomowanych producentów zagranicznych: włoskich, portugalskich, angielskich czy francuskich. Wartości, które wyznaję to także odpowiedzialna produkcja, wspierająca nasze łódzkie szwalnie, gdzie jeszcze udało mi się znaleźć ludzi z pasją oddających się prawdziwemu krawiectwu.

Chcę, aby to co robię przyczyniało się do przywracania jakości w naszym życiu - we wszystkim co robimy i kim jesteśmy! Moją misją jest kreowanie kobiety nie tylko doskonale ubranej, ale przede wszystkim kobiety o wysokim poczuciu własnej wartości i pewności siebie, a tym samym odważnie i konsekwentnie realizującej swoje cele w życiu. Chcę ją w tym wspierać ponieważ mocno wierzę, że prawdziwa elegancja to stan umysłu.

Jeśli chcecie mnie troszkę lepiej poznać i zobaczyć:) - serdecznie zapraszam do obejrzenia załączonych filmików! Do zobaczenia!